Często zadawane pytania

Czym są formy do betonu (system deskowań)?


System deskowań jest to tymczasowa forma (szalunek) do betonu używana w budownictwie do nadania kształtu mieszance betonowej.
Jaki jest zakres działań w nowej placówce?


Administracja i zarządzania, obsługa klienta, Inżynierja, Magazynowanie, finanse i księgowości, Marketing
Jaki efekt Firma Doka mieć będzie na nasze środowisko?


Priorytetem Doka USA jest zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników, naszej społeczności, ochrona środowiska i tworzenie ekologicznie-przyjaznych procesów. Doka USA nie jest producentem mieszanki betonu, dlatego nie wytwarzamy żadnych wdychalnych cząsteczek pyłu. W procesie konserwacji naszych produktów, używamy zamknietej komory, gdzie każdy element jest obmywany za pomocą wysoko-ciśnieniowych myjni wodnych. Zastosowanie metody mycia wodą zapewnia, że żaden osad nie przedostaje się do powietrza. Woda szybko usuwa osad z elementow form w bezpieczny i kontrolowany sposób i spływa do specjalnego zbiornika wewnątrz budynku myjni. Pozostałości z tego procesu nie zawierają niebezpiecznych toksyn i zbierane są na specjalnej kratce odpływowej w celu własciwej utylizacji. Proces ten jest podobny do mycia auta w myjni samochodowej, z wyjątkiem stosowania chemikaliów oraz szkodliwych substancji - a jedynie czystej wody. Nasze auta dostawcze nie będą zakłócać spokoju w dzielnicach mieszkalnych miasta Wallington i nie będą przewozić żadnych szkodliwych materiałów. Firma Doka USA w pełni przestrzega zasad dotyczących czyszczenia, używając odpowiednich technik, które są zgodne ze stanowymi i lokalnymi prawami ochrony środowiska.
Jaki wpływ ma przeprowadzka Firym Doka na nasze społeczeństwo?


Firma zobowiązała się do przeniesienia ponad 165 pracowników do nowej placówki w Wallington z zamiarem stworzenia ponad 50-ciu dodatkowych miejsc pracy. Firma Doka i jej pracownicy wspierają lokalne restauracje i drobne biznesy.
W jaki sposób Firma Doka przyczynia się do zrównoważonego rozwoju?


Jako firma dostarczająca sprzęt budowlany, jesteśmy partnerem dla otaczających nas dzielnic. Celem Doka USA jest zrównoważone wykorzystanie naszych materiałów i procesów. Wynajem oszczędza zasoby energii i materiałów.

Logistyka jest ważnym elementem optymalnego prowadzenia placu budowy. Miedzynarodowe centra-logistyczne firmy Doka, pozwalają na dużą dostępność oraz łatwą i szybką dostawę produktów na place budowy.
W jaki sposób Firma Doka promuje bezpieczeństwo na budowach?


Kolejnym priorytetem Firmy Doka USA jest bezpieczeństwo użytkownika. Przyczyniło się to do stworzenia „Doka Safety”, ważnej inicjatywy, której celem jest zwiększenie świadomości w kwestiach bezpieczeństwa poprzez kompleksowe sesje szkoleniowe dla użytkowników na terenie budowy, w każdym oddziale Doka USA. Profesjonalne bezpieczeństwo przynosi szereg istotnych korzyści: minimalizują ryzyko wypadków, zwiększają opłacalność procesu dzięki skróceniu procedur pracy, podnoszą poziom motywacji pracowników i zapewniają pozytywny wizerunek przedsiębiorstwa.
Jakie są ścieżki kariery zawodowej w Firmie Doka USA?


Dowiesz się więcej o możliwościach zatrudnienia na stronie: https://www.doka.com/us/career/career

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/6

„Z niecierpliwością oczekujemy na przyszłe rozmowy z Urzędem Miasta w Wallington i lokalną społecznością. Mamy ekscytujące plany i spodziewamy się długoletniej współpracy z naszymi sąsiadami, jak również zasilenia lokalnej ekonomii”.

Markus Weiss
Managing Director/CFO, Doka

© 2020 Doka GmbH